English version
Про запуск проєкту «Енергоефективність у громадах II»

Назва проєкту: Енергоефективність у громадах II
Замовник: Федеральне міністерство економічного
співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)
Виконавець: Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
Політичний партнер: Міністерство розвитку громад та територій України
Територія діяльності: Україна
Тривалість: 05/2017 – 06/2020

 

Передумови

Рівень енергоспоживання в Україні є надзвичайно високим у порівнянні з країнами Європейського Союзу. Від цього потерпають, насамперед, малі громади, в яких витрати на енергію – друга за розміром стаття у бюджеті після витрат на працівників. Причиною цього є застарілі системи енергопостачання та залежність від імпорту дорогих енергоносіїв. До найбільш енергоємних громадських установ належать понад 1000 українських лікарень. Деякі з них витрачають на енергоносії до 20 відсотків свого бюджету. А від цього страждає, передусім, якість надання медичних послуг: лікарні не можуть закуповувати важливі медичні товари у достатній кількості.

Проте малим містам і громадам часто бракує фінансових ресурсів та кваліфікованого персоналу для здійснення необхідного ремонту. Без енергоменеджера їм не вистачає фахових знань, щоб підготувати проєкти для залучення фінансування, а також надати достовірні дані щодо енергоспоживання в окремих громадських будівлях.

Сьогодні громади потребують індивідуального консультування для демонстрації можливостей оптимального застосування власного потенціалу й ефективного споживання енергоресурсів.

Підхід

За дорученням Уряду Німеччини GIZ підтримує громади України, зокрема їхні лікарні, у системному і широкомасштабному заощадженні енергії, демонструючи наявні можливості для економії. Завдяки тренінгам і консультаціям місцеві фахівці дізнаються більше про можливості, переваги та інструменти енергоменеджменту.
Вони вивчають, де саме споживається надлишкова енергія та за допомогою яких заходів і технологій можна зменшити перевитрати. Разом з органами місцевого самоврядування та представниками лікарень до проєкту залучені також і сторонні постачальники послуг з енергоефективності.
Детальна інформація про проєкт «Енергоефективність у громадах II».

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва виступає у проєкті «Енергоефективність у громадах II» як постачальник послуг з енергоефективності, здійснюючи підготовку та проведення тренінгів з використання вимірювальної техніки «Набору першої допомоги з енергоефективності» для представників міських лікарень у чотирьох регіонах України.

Мета тренінгів – ознайомити відповідних представників муніципальних лікарень з теоретичними основами та практичними інструментами забезпечення безперебійного процесу управління енергоресурсами та приміщеннями лікарень.

У рамках даного проєкту в першому півріччі 2020 року буде проведено 12 дводенних тренінгів у 4-х регіонах України.

Очікувані результати

Передбачається, що в результаті проведення тренінгів, працівники лікарень, які займаються питаннями енергоменеджменту, будуть ознайомлені з ключовими питаннями енергоефективності будівель закладів охорони здоров’я. Серед них підвищена увага буде приділена стратегії управління закладами охорони здоров’я та ремонту лікарень, а також реалізації проєктів з комплексної термомодернізації будівель та відповідних енергоефективних заходів у муніципальних будівлях.
Учасники тренінгу навчаться користуватися приладами “Набору першої допомоги з енергоефективності”, який дозволить їм більш ефективно здійснювати управління будівлями та виконувати моніторинг енергоспоживання:
1. Кліщі струмові та мультиметр
2. Газоаналізатор для CO2
3. Анемометр
4. Реєстратор температури та вологості
5. Люксметр
6. Пірометр
Також учасники тренінгу опанують методику реалізації проєктів з комплексної термомодернізації будівель та відповідних енергоефективних заходів у муніципальних будівлях, отримають знання про технічну оптимізацію та основні можливі низькозатратні та беззатратні заходи, які можна здійснити в будівлях.

Після дводенного тренінгу учасники будуть нагороджені сертифікатами. Також представники лікарень отримають кейси вимірювального обладнання з «Набору першої допомоги з енергоефективності», які перейдуть на баланс медичних закладів, та форми введення даних.
Умови участі та календарний план проведення тренінгів в інформаційному листі

Інформаційні матеріали:
Детальна інформація про проєкт «Енергоефективність у громадах II»
Інформаційний лист про тренінги з використання вимірювальної техніки «Набору першої допомоги з енергоефективності» для представників міських лікарень 
Анкета на участь в тренінгах з використання вимірювальної техніки «Набору першої допомоги з енергоефективності»

Тетяна Дегодя,
Менеджер проєкту від Центру РЕЧВ

Тел.: +380 044 227 83 78
E-mail: t.degodia@recpc.org