English version
Про визначення кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Сумської міської територіальної громади

Про визначення кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Сумської міської територіальної громади в рамках проєкту ПРООН «Аналіз кредитної спроможності та впровадження фінансово-кредитних інструментів для територіальних громад Сумської та Чернігівської областей»

 

25 жовтня 2022 року в  Департаменті фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради відбулась зустріч з представниками проєкту  ПРООН  «Аналіз кредитної спроможності та впровадження фінансово-кредитних інструментів для територіальних громад Сумської та Чернігівської областей» Analysis of Credit Capacities and Implementation of Financial and Credit Instruments for Territorial Communities of Sumy and Chernihiv Oblasts») Євгеном Радченком (керівником проєкту) та Віктором Шуликом (аналітиком проєкту). Під час зустрічі відбулась презентація результатів проведеного в рамках проєкту рейтингування Сумської міської територіальної громади. Так, не зважаючи на складну ситуацію в країні,  кредитний рейтинг Сумської міської територіальної громади оновлено (підтверджено) на попередньому рівні –  «uaА-» (характеризує високу кредитоспроможність порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами), але з прогнозом «негативний», що обумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку російської федерації, невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки та погіршенням умов діяльності. Також оновлено (підтверджено) на попередньому рівні – «invА–» рейтинг інвестиційної привабливості громади, який характеризує високу інвестиційну привабливість порівняно з іншими об’єктами рейтингування.

Визначені рейтинги свідчать про високу якість управління місцевими фінансами навіть у військовий час, а також про збереження достатнього потенціалу економіки та інвестиційний можливостей Сумської МТГ.

Під час зустрічі обговорювалися можливості підготовки проєктів місцевого економічного розвитку громади шляхом отримання додаткової консультативної підтримки представників проєкту  ПРООН для застосування  фінансово-кредитних та грантових інструментів.

         Крім того,  представниками проєкту  відзначено ефективність комунікації з представниками Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, завдяки якій в стислі терміни, в належному обсязі та якості було забезпечено надання інформації, необхідної для оновлення зазначених рейтингів.