English version
Практичний тренінг з технічного впровадження Демонстраційних проектів для проектів-переможців другої фази Програми ЄС «Угода Мерів – Демонстраційні проекти»

Три дні, з 3 по 5 липня 2019 року, у місті Жовква Львівської області  проходив тренінг з технічного впровадження Демонстраційних проектів. Проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» представляли менеджер проекту – заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій – Катерина Гаврилова, а також технічний експерт проекту – Олег Максимовський. 

В заході приймали участь більше двадцяти представників проектних команд з Арменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України, а також Команди Підтримки CoM-DeP Проекта ЄС «Угода мерів – Схід», національні та міжнародний технічні експерти.

Перші 2 дні тренінгу були присвячені наступним технічним аспектам впровадження проектів:

  • ролі та обов'язки сторін;
  • проектний цикл впровадження технічних проектів;
  • координація діяльності і звітність Підрядника та Технічного нагляду;
  • вимоги Команди підтримки до якості робіт;
  • практичні уроки отримані під час реалізації першої фази демонстраційних проектів з термомодернізації будівель;
  • практичні ситуації під час технічного впровадження.

5 липня всі учасники тренінгу відвідали об’єкти, в яких були реалізовані заходи з термомодернізації під час впровадження в м. Жовква демонстраційного проекту першої фази Програми ЄС «Угода Мерів – Демонстраційні проекти»:

  • дошкільний навчальний заклад №2 в якому окрім комплексного утеплення будівлі, відновили систему вентиляції з рекуперацією, встановили індивідуальний тепловий пункт, LED освітлення, замінили стару шиферну покрівлю металопрофілем, а на даху поставили сонячні колектори;
  • житлові будинки в яких було встановлено індивідуальні теплові пункти;
  • міська котельня, яку було переобладнано на альтернативне паливо з  установкою дробильного обладнання, що перетворює деревину у тирсу.

Нагадуємо, що метою проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» є зменшення споживання енергоресурсів будівлями трьох сумських шкіл №7, №9, №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також підвищить рівень комфорту під час перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів.