English version
Початкова зустріч із представниками Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) та компанії iC consulenten

19 лютого 2019 відбулася початкова робоча зустріч Сумського міського голови Лисенка О.М., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Галицького М.О., інших представників структурних підрозділів міста Суми, що будуть залучені до реалізації Проекту та керівництва КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» із представниками НЕФКО і компанії iC consulenten з питань підготовки проекту «Енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівель комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресами: вул. Троїцька, 28 та вул. І. Сірка, 3».  

У вітальному слові Олександр Лисенко ознайомив гостей міста з досвідом міста Суми у впровадженні енергоефективних проектів в бюджетній сфері, зокрема зупинився на співпраці з НЕФКО за проектом «Покращення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (ДНЗ №2, ДНЗ №22, ССШ №29).

У свою чергу інвестиційний радник Представництва НЕФКО Тетяна Литвин також відмітила успішні результати співпраці Сумської міської ради з НЕФКО та зупинилася на основних відмінностях в умовах впровадження майбутнього проекту від того що вже завершується.

Одними з них є забезпечення підтримки впровадження проекту інжиніринговою консалтинговою компанією iC consulenten від початку до завершення реалізації проекту, а також дотримання виключно міжнародних правил закупівель. 

Головними етапами підготовки проекту стануть проведення енергетичного аудиту будівель КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», вибір енергоефективних заходів, підготовка бізнес-плану для затвердження інвестиційним комітетом НЕФКО та безпосередньо укладання кредитної угоди.

При незначних змінах в процедурах закупівель, основні умови кредитування НЕФКО за програмою «Енергозбереження» залишаються незмінними:

сума кредиту – гривневий еквівалент до 500 тис. євро;

відсоткова ставка – 3% річних (у гривні);

термін кредитування – 5 років з пільговим періодом до 1 року;

сплата відсотків та погашення тіла кредиту – щоквартально, рівними платежами.