English version
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості

ПРО КУРС

Однією з глобальних цілей сталого розвитку, затверджених у 2015 році на саміті ООН та підписаних Україною, є забезпечення всеохопної та справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх. І один із кроків на шляху досягнення цієї мети – суттєве збільшення кількості кваліфікованих учителів, у тому числі шляхом міжнародного співробітництва.

Прийняття законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» суттєво розширило такі можливості, оскільки внесло кардинальні зміни у сферу підвищення педагогічної кваліфікації, що набули чинності з 01 січня 2020 року.

Разом зі свободою вибору та розширенням можливостей, на які усі так чекали, учительство й адміністрації шкіл отримали чимало запитань та неабияку відповідальність за прийняття рішень – адже тепер виключно на рівні закладу освіти визначається, де і коли професійно зростатимуть його педагогічні працівники.

Цей курс розроблено для учасників процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти:

  • педагогічних працівників;
  • педагогічних рад;
  • керівників і засновників (або уповноважених ними органів) ЗЗСО;
  • суб’єктів підвищення кваліфікації;
  • Державної служби якості освіти України.

 

Курс також може бути корисним батькам, студентству педагогічних вишів, а також науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та всім, хто цікавиться сферою педагогічного зростання.

Мета курсу

Надати докладні роз’яснення, рекомендації й інструменти учасникам процесу підвищення кваліфікації щодо продуктивного застосування нових можливостей у демонополізованій сфері підвищення педагогічної кваліфікації.

Представниці та представники Міністерства освіти і науки та всіх груп учасників процесу підвищення педагогічної кваліфікації на конкретних прикладах розкажуть, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, на що звертати увагу під час розробки таких програм, укладання плани для ЗЗСО та ухвалення рішення про визнання результатів підвищення кваліфікації, як заповнити всі необхідні документи та загалом якнайкраще спланувати професійне зростання педагогів – з урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей.

Команда курсу входить до робочої групи з питань професійного розвитку педагогічних працівників Міністерства освіти і науки (наказ Міністерства освіти і науки від 17.02.2020 №223), яка розробляла зміни до» Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» та укладала рекомендації міністерства «Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти».

Матеріали курсу відповідають «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800, зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1133).

Курс є і прикладом як об’єднання різних стейкхолдерів заради якісного професійного зростання педагогів, так і власне програми підвищення кваліфікації, що відповідає усім новим правилам.

Курс розроблено за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

ПРОГРАМА ОНЛАЙН-КУРСУ

Вступ. Що відбувається і чому?
Модуль 1. Про що варто знати всім?
Модуль 2. ВІЛЬНИЙ ВИБІР / Якщо ви – учителька/учитель
Модуль 3. ПЛАНУВАННЯ І РОЗВИТОК / Якщо ви – директорка/директор
Модуль 4. ПЛАНУВАННЯ І ВИЗНАННЯ / Якщо ви входите до складу педагогічної ради
Модуль 5. РОЗРОБКА І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЯКІСТЬ / Якщо ви – суб’єкт надання підвищення кваліфікації
Модуль 6. НЕУПЕРЕДЖЕНІСТЬ І ПІДТРИМКА / Якщо ви – з Державної служби якості освіти України
Підсумки. Що далі?

Також у курсі

  • галочкові списки (чек-листи);
  • зразки документів;
  • корисні матеріали для ширшого розуміння питання;
  • консультаційне вікно;
  • тести за найпоширенішими ситуаціями й помилками.

ВИМОГИ ДО СЛУХАЧІВ ТА СЛУХАЧОК

Перед початком навчання на курсі необхідно ознайомитися із «Порядком підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800, зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1133) та рекомендаціями Міністерства освіти і науки «Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти».