English version
Грантовий конкурс COSME: «Акселерація та масштабування інноваційних рішень у індустрії моди на засадах сталості та циркулярності»

Оголошено грантовий конкурс в рамках Програми ЄС COSME «COS-CIRCFASH-2019-3-02: Акселерація та масштабування інноваційних рішень у індустрії моди на засадах сталості та циркулярності*»

Опис грантового конкурсу:

Мода – одна з найбільш забруднюючих галузей на світовому рівні. За останні 15 років виробництво одягу зросло приблизно вдвічі. Велика кількість невідновлюваних ресурсів видобувається для виробництва одягу, який часто використовується впродовж короткого періоду, після чого ці матеріали значною мірою відправляються на сміттєзвалища або спалюються. Ця лінійна система чинить тиск на ресурси, забруднює та погіршує природне середовище та його екосистеми і створює значні негативні наслідки для суспільства на місцевих, регіональних та глобальних рівнях.

І індустрія моди, і громадянське суспільство визнають необхідність звернутися до більш стійкого підходу у виробництві та споживанні модної продукції. Тим не менш, багато малих компаній у цьому секторі не знають про переваги, які вони можуть отримати від впровадження відновлювальних та регенеративних бізнес-моделей та процесів. Підвищення стійких показників допоможе бізнесу в секторі залишатися конкурентоспроможними на ринку, де споживачі швидко змінюють своє ставлення до моди та її екологічних та етичних наслідків.

Загальна мета грантового конкурсу – підвищення конкурентоспроможності та покращення екологічних показників європейської індустрії моди шляхом нарощування потенціалу та підтримки малого бізнесу (МСП, дизайнерів та стартапів) у секторі, щоб вони стали більш ресурсозберігаючими та змогли перетворити свою бізнес-модель на більш циркулярну.

Конкретні цілі грантового конкурсу :

- Визначення основних перешкод для того, щоб сектор став більш ресурсозберігаючим та циркулярним;

- Визначення рішень, які вже доступні для малого та середнього бізнесу, стартапів, виробників, що працюють в індустрії моди, щоб поліпшити ресурсозбереження / циркулярність галузі;

- Розробка та тестування моделей для підтримки компаній для обміну знаннями та досвідом з метою підвищення ефективності використання ресурсів;

- Збільшити інвестиції в ресурсозберігаючі рішення для індустрії моди;

- Фінансова підтримка МСП для подолання перешкод у використанні ресурсозберігаючих рішень для виробництва та послуг.

*для використання у цьому конкурсі, терміни застосовуються у наступних значеннях:
«сталість» – вплив діяльності людей чи бізнесу на навколишнє середовище (мінімально можливий вплив визначається як висока сталість);
«циркулярність» – система виробництва та споживання, що визначається як «кругова» – максимально відновлювана та повторювана, безвідходна, з мінімальними втратами енергії та використанням ресурсів; включає (але не обмежується) повторне використання ресурсів.

Загальний бюджет грантового конкурсу:

3,500,000 євро на 4 проекти від потенційних заявників (консорціумів).

Максимальний бюджет грантового конкурсу на 1 проект:

875,000.00 євро на 1 консорціум

Покриття бюджету грантового конкурсу:

75 % – Єврокомісія, 25 % – члени консорціуму

Строк фінансування та дії гранту:

24-36 місяців

Хто може брати участь:

Консорціум повинен складатись не менше як з чотирьох юридичних осіб, що представляють не менше як три різні країни-члени ЄС та / або країни-учасниці Програми COSME. Принаймні один член консорціуму повинен бути організацією, яка працює у більш ніж двох державах-членах ЄС.

Заявники повинні бути юридичними особами, що утворюють консорціум, а саме:
- некомерційні організації (приватні чи державні);
- органи державної влади (національні, регіональні, місцеві);
- університети чи навчальні заклади;
- міжнародні організації;
- неурядові організації;
- Європейські «парасолькові» організації;
- організації підтримки бізнесу;
- постачальники ресурсозберігаючих рішень;
- центри переробки;
- науково-дослідні центри;
- суб’єкти, що отримують прибуток;
- постачальники фінансових рішень.

Чому варто брати участь українським організаціям?

Виграш грантового конкурсу дозволить отримати фінансування для підтримки українських МСП та стартапів у секторі моди, щоб допомогти їм стати більш ресурсозберігаючими та перетворити свою бізнес-модель на циркулярну.
Трансформація українських компаній у бік більш ресурсозберігаючих та економічно ефективних бізнес-моделей не тільки допоможе захистити навколишнє середовище, але й забезпечить конкурентну перевагу, створюючи важливу економію витрат та стимулюючи інновації для сталого розвитку.
Продукція «циркулярних» українських компаній та брендів отримає переваги у продажах на зовнішніх ринках, в першу чергу – ЄС, Північна Америка, Японія.

Кінцевий строк подачі грантової заявки:

17.12.2019, 17:00:00 (за брюссельським часом)

Як взяти участь та перемогти?

Загальна інформація про грантовий конкурс та форма для участі:
http://bit.ly/COS-CIRCFASH-3-02
Умови грантового конкурсу:
http://bit.ly/COS-CIRCFASH-2019-3-02-pdf
Перелік міжнародних організацій, які шукають партнерів для подачі грантової заявки: http://bit.ly/COS-CIRCFASH-2019-3-02-partners-list 

Посібник Мінекономрозвитку щодо процедур подання грантових заявок в рамках Програми ЄС COSME (станом на 2018 рік).
Посібник Єврокомісії щодо подання грантових заявок та користування порталом.

Додаткові контакти:

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу, запит на участь у інформаційних вебінарах, запит на отримання новин міжнародних проектів можна надіслати через коротку форму зворотнього зв’язку
Додаткові запитання щодо грантового конкурсу обробляють Олександр Бабій, Консультант з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТ;
Андрій Ремізов, головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку.