English version
Чжуцзі (Китайська Народна Республіка)
 Чжуцзі (Китайська Народна Республіка)

Чжуцзі – місто повітового значення, що знаходиться під юрисдикцією провінції Чжецзян та під управлінням міста-префектури Шаосін. Місто розташоване у південному крилі дельти річки Янцзи, на відстані приблизно 200 км від Шанхаю, 90 км від Ханчжоу та 60 км від Міжнародного аеропорту Сяошань.

Площа – 2 311 км2.

Населення – 1,07 млн. осіб.

Має 27 селищ (підрайонів), 468 сіл, 69 міських громад, які перебувають під його юрисдикцією. Обслуговується залізницею Чжецзян-Цзянсі, швидкісною автомагістраллю Ханчжоу-Цзіньхуа-Цюйчжоу та шосе Цзіньхуа-Ханчжоу. Чжуцзі має зручну транспортну систему й очевидну регіональну перевагу.

Чжуцзі – процвітаюче місто з розвиненою економікою, яке має шість провідних промислових кластерів з виробництва шкарпеток, перлів, обробки міді та розробки нових матеріалів, машинобудування, текстилю та одягу, а також екологічно чистої нової енергії. Воно також приділяє особливу увагу розвитку сучасного обслуговування та сільського господарства.  Чжуцзі називають «Містом шкарпеток» та «Містом перлів».

Мальовничий ландшафт і сприятливе екологічне середовище роблять Чжуцзі видатним туристичним містом Китаю та першим еко-містом провінції Чжецзян. 

Місто Чжуцзі є столицею стародавнього царства Юе та рідним місцем Сі Ші (однієї з чотирьох великих красунь Стародавнього Китаю).

Чжуцзі також є відкритим і доброзичливим містом. Чжуцзі та Нігахо (Японія) підтримують дружні відносини вже більше 20 років. Крім того, були підписані угоди про дружні обміни з містами США, Швеції, Фінляндії, Росії та Монголії.

22 вересня 2017 року місто Суми відвідала офіційна делегація міста Чжуцзі. Під час візиту Сумський міський голова Олександр Лисенко та член Постійного комітету КПК міста Чжуцзі пан Джин Лігенг підписали Меморандум про наміри щодо розвитку дружніх комунікацій. У документі йдеться про готовність сторін посилювати взаєморозуміння і дружбу китайського та українського народів, зміцнювати і розвивати дружні відносини між містами.

На запрошення китайської сторони, у період з 4 по 10 листопада 2018 року делегація з міста Суми здійснила візити до м. Шаосін та м. Чжуцзі. Представники від міста Суми взяли участь у Другій міжнародній конференції з розвитку співробітництва та обмінів між дружніми містами, де, зокрема, був розміщений стенд з короткою інформацією про місто Суми та фотографії з його визначними архітектурними та культурними пам’ятками.

В урочистій обстановці перший заступник Сумського міського голови Володимир Войтенко та мер Муніципального народного уряду міста Чжуцзі Ван Фенсян підписали Угоду між містами Суми, Сумська область (Україна) та Чжуцзі, провінція Чжецзян (Китайська Народна Республіка) про встановлення відносин для дружніх обмінів. Крім того, делегація відвідала Коледж Цзянь (м. Чжуцзі), де мала змогу ознайомитися з навчальною і науковою базою, соціальною сферою учбового закладу. Під час візиту проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету Микола Соколов та президент Коледжу Цзянь пан Ши Даоцзін підписали Угоду про спільну підготовку фахівців.

06-09 вересня 2019 року делегація з м. Чжуцзі взяла участь у заходах з нагоди святкування Дня міста Суми.

У березні 2020 року Сумською міською радою було направлено звернення до м. Чжуцзі з проханням допомогти засобами, що допоможуть максимально ефективно виявляти та боротися з коронавірусною інфекцією.

05 та 06 червня 2020 року на адресу Відділу охорони здоров’я Сумської міської ради надійшли засоби індивідуального захисту надані Муніципальним Народним Урядом дружнього міста Чжуцзі (Китайська Народна Республіка) у співпраці з компанією Zhuji Welai Technology: 5 000 захисних масок та 30 захисних костюмів.

13 листопада 2020 року на запрошення мера муніципального народного уряду м. Шаосін, під юрисдикцією якого знаходиться дружнє місто Чжуцзі (КНР), представники міста Суми на чолі з першим заступником міського голови Володимиром Войтенко прийняли участь у Третій Китайській міжнародній конференції міст дружби, що відбулася в онлайн форматі. Головною темою Конференції стало поглиблення взаємовигідного співробітництва, обмін можливостями розвитку.

У 2020 році взяли участь у фотовиставці "Міста дружби" та надіслали відеопривітання з нагоди Дня міста Суми.