English version
Бюджетний регламент – інструмент впливу громади

15 червня у бібліотеці УАБС відбулося засідання «круглого столу», присвячене питанням розробки механізмів впливу громадськості на формування та контроль міського бюджету. Одним з дієвих інструментів такого впливу громадськості розглянули бюджетний регламент.

Участь у обговоренні взяли керівники міської ради, профільної депутатської комісії, представники Департаменту фінансів, економіки та бюджетних відносин, громадські активісти та експерти. Представляли можливості бюджетного регламенту столичні експерти Центру політичних студій та аналітики спільно з сумськими колегами з Бюро аналізу політики.

Такі регламенти вже прийняті більше, ніж у 10 містах України, в т.ч. обласних центрах, зокрема, в Черкасах, Житомирі, Миколаєві, Кіровограді. Їх пропонується затвердити в усіх містах обласного значення нашого регіону.

На думку його розробників, такий документ суттєво розширить можливості громадськості у процесі формування місцевого бюджету. Він дозволить як депутатському корпусу, так і громадським експертам бути безпосередніми учасниками процесу підготовки, прийняття та виконання бюджету.

Учасники зібрання детально обговорили перспективи розгляду та ухвалення бюджетного регламенту Сумською міською радою.

На думку секретаря міської ради Тетяни ГОНЧАРЕНКО, подібний документ може бути корисним для громади, адже довгострокове планування дасть можливість реалізувати й довгострокові проекти. Водночас, присутні дійшли висновку, що пропонований регламент має бути доопрацьований з врахуванням діючого законодавства, пройти обговорення та вивчення із залученням більш широкого кола громадськості та експертів, депутатського корпусу.

Тож після такого коригування документ мають винести вже на розгляд у сесійній залі. А громадськість обіцяє вже у серпні, коли розпочинається формування бюджету на наступний рік, активно включитися у процес підготовки головного кошторису міста. Найбільш прискіпливо планують попрацювати з позиціями бюджету розвитку, який вже цього року завдяки законодавчим новаціям суттєво збільшився.