English version
23 травня 2017 року в місті Суми відбулося офіційне відкриття проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»
23 травня 2017 року в місті Суми відбулося офіційне відкриття проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», який фінансується Урядом Німеччини та виконується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Під час заходу Сумським міським головою Олександром Лисенком та директором проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегором Брьомлінгом підписаний меморандум про співробітництво між Сумською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо реалізації проекту у місті Суми. Сторони обмінялися заявами про наміри та висловили сподівання на плідну співпрацю в напрямку підвищення рівня енергоефективності міських лікарень. Проект націлений на взірцеву енергетичну модернізацію лікарень, що знаходяться у підпорядкуванні міста. Крім того, проектом передбачається  підвищення кваліфікації працівників лікарень, посадових осіб міської адміністрації, відповідальних за впровадження заходів з підвищення енергоефективності у лікарнях, аби енергозбереження в лікарняних за закладах відбувалося на сучасному рівні та  в належний спосіб. Візит тривав з 23 по 24 травня і був поділений на 2 етапи:
  • Теоретичний (був проведений вступний семінар для представників медичних закладів та представників Сумської міської ради в рамках впровадження проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Також грунтовно обговорювалася сама концепція потреб енергоменеджера, обговорювалися майбутні заходи для її реалізації).
  • Практичний (24.05 представники проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та адміністративний персонал Сумської міської ради відвідали КУ «Сумський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», де мали змогу на практиці ознайомитися особливостями функціонування закладу, організацією моніторингу споживання енергоресурсів у закладі, обговорити реальні шляхи підвищення ефективності системи управління енергетичними ресурсами у лікарнях міста.
Німецькі експерти відзначили, що потенціал енергозбереження в лікарнях загалом високий, але персонал лікарень часто не має необхідних ресурсів і знань, щоб його реалізувати. Крім того, бракує консультацій з тематики енергоефективності та фінансових можливостей. Нагадаємо, що проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» розрахований на три роки (2016 – 2019 роки),  бюджет якого складає 3 млн. євро та реалізується  у двох містах України: Сумах і Чернігові, які було визначено за підсумками конкурсного відбору. Також очікується, що позитивний досвід використання учасниками проекту енергоефективних технологій буде поширено на інші заклади охорони здоров’я міста.