English version
Відбулася стартова Skype-нарада з обговорення особливостей реалізації грантового проекту Європейського Союзу «Підвищення енергоефективості в освітніх закладах м. Суми»

Оскільки грантовий проект ЄС «Підвищення енергоефективості в освітніх закладах м. Суми» реалізується в рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», головне його завдання - бути показовим і демонструвати кращі практики для інших проектів, які реалізуються на території всієї України. Після завершення всіх тендерних процедур, відбулася настановча нарада, у якій взяли участь представники підрядної організації, фахівець з технічного нагляду, розробник проектної документації, начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, всі члени команди проекту, а також ключовий та технічний експерти команди підтримки.

Під час наради ключовий експерт Команди Підтримки проекту Дмитро Іваненко наголосив на тому, що Європейський Союз має особливі вимоги як до виконання робіт на об`єктах, які ним фінансуються, так і до їх технічного нагляду.

Національний технічний експерт команди підтримки Андрій Удовик розповів про важливість взаємної підтримки та взаєморозуміння між усіма учасниками проекту. Він також відзначив те, що будь-які зміни технічних рішень, які можуть потребуватися під від час впровадження проекту повинні відбуватися відповідно до законодавства України та узгоджуватися з управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства СМР, менеджером проекту. Якщо такі зміни будуть впливати на енергоефективність, в даному випадку їх  необхідно обов`язково узгодити з командою підтримки.

Під час наради окрему увагу було приділено обговоренню  важливої складової будівельного процесу – дотриманню правил техніки безпеки. Окрім стандартних вимог щодо забезпечення безпечних умов праці  на будівельному майданчику, через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції, підрядник повинен забезпечити будівельників усіма необхідними засобами індивідуального захисту.

Високі стандарти Європейського Союзу щодо впровадження демонстраційних проектів вимагають підвищеної уваги з боку технічного нагляду. На виконання вимог грантодавця, передбачене щотижневе звітування про обсяги виконаних робіт від підрядної організації та фахівця з технічного нагляду, які будуть супроводжуватися фотоматеріалами. Крім того, проектом передбачені візити експертів команди підтримки на об’єкт будівництва та проведення на місці моніторингу та контролю дотримання якості та термінів виконання будівельних робіт безпосередньо на місці виконання робіт.