English version
Семінар «Водна програма НЕФКО – ЄС»

15 січня 2020 року в місті Київ відбувся семінар «Водна програма НЕФКО – ЄС», в якому взяли участь заступник директора департаменту – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту Скиртач Л.А., головний спеціаліст відділу інвестицій та зовнішнього партнерства Сіра І.О. департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, головний спеціаліст відділу інженерного господарства департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради Ігнатуша В.С., директор КП «Міськводоканал» Сумської міської ради Сагач А.Г. та працівники підприємства. 

На семінарі було розглянуто три основних блоки питань. Перший з них стосувався організації роботи Групи реалізації проєкту (ГРП), яка створюється в кожному з міст - учасників вказаної Програми,  вимог та завдань для членів ГРП під час проєктного циклу.

Другий - був присвячений проведенню процедур закупівель в рамках Програми відповідно до Керівництва  НЕФКО із закупівель. Зокрема, були розглянуті питання щодо принципів та правил закупівель НЕФКО, підготовки плану закупівель та технічних специфікацій для тендерної документації, запрошення до участі у тендері та комерційної частини тендерної документації. Значну увагу було приділено процедурам оцінка тендеру, включаючи перевірку порядності учасників тендеру та присудження контракту. Також було розглянуто процедури підготовки виплат відповідно до кредитної та грантової угод та звільнення від оподаткування закупівель товарів, робіт, послуг за рахунок  грантових коштів.

На завершення семінару була представлена Програма корпоративного розвитку (ПКР) водоканалів, технічну допомогу в розробці якої в містах – учасниках «Водної програми НЕФКО – ЄС» буде надаватися партнерами консорціуму на чолі з компанією NIRAS. Зокрема, в рамках ПКР буде розроблено план безпечного водопостачання, програма стратегічного інвестування, водний баланс та план управління втратами води. Учасникам семінару була представлена команда менеджменту проєкту вказаної технічної допомоги, графік роботи за ПКР, черговість роботи з містами та план роботи на початковій стадії проекту.

Нагадаємо, що Cумська міська рада в рамках «Водної програми НЕФКО – ЄС» планує реалізувати інвестиційний проєкт «Модернізація та реконструкція системи водовідведення у м. Суми (реконструкція міських каналізаційних очисних споруд комунального підприємства «Міськводоканал» Сумської міської ради потужністю 60 000 м3/добу з виділенням першої черги будівництва потужністю 30 000 м3/добу у м. Суми вул. Гамалія, буд. 40)», за рахунок кредиту Інвестиційного Фонду НЕФКО, інвестиційного гранту від Інвестиційної платформи добросусідства (NIP) та місцевого співфінансування.