English version
ЕКО Великдень

   Свято під час карантину - це час стати екологічно свідомим громадянином. Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» рекомендує зробити екологічні дії для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище під час святкування Великодня.

   Щоб не купувати зайвого пластику чи поліетилену, при підготовці до свята керуйтеся такими правилами:

  • відмовлятися – менше купувати – більше готувати;
    Якщо ви раніше шукали у магазині гарно запакований Великодній пиріг або паску, під час карантину саме час повернутися до давніх українських традицій – приготувати все власноруч.

   Усі приготування розпочинаються з прибирання оселі та подвір’я. Рекомендуємо замінити чистячі засоби з хімічних на соду, оцет, господарське мило. Зробити генеральне прибирання в гардеробі, а саме розсортувати речі.

  • зменшити – планувати покупки заздалегідь, щоб зменшити непотрібні відходи та заощадити кошти, уникнути одноразового пакування;
             Сплануйте Великодні закупки, складіть список необхідних товарів: декорації, продукти для святкового столу, подарунки. Візьміть із собою до магазину багаторазові мішечки, тару. Не купуйте готових запакованих товарів, разом з сім’єю влаштуйте кулінарний онлайн-марафон, страви і вироби викладайте в інтернет і відмічайте хештеги #letsdoitukraine #ековеликдень.
  • повторно використовувати – вибір багаторазових альтернатив одноразовим скорочує обсяг відходів;

Уникайте наклейок, пластикових обгорток для крашанок, штучних барвників, що не перероблюються і до тисячі років будуть лежати на сміттєзвалищі, іноді ще й з образами Святих.

  • змінювати звички – бути винахідливим, шукати нові ідеї та використовувати підручні засоби, ділитися набутим досвідом з оточуючими.
    Наступний ворог – цукерки в шелестунах. Для ласунів є чудові альтернативи шоколаду: сухофрукти, горіхи, цукати, мед, варення, домашній мармелад чи цукерки в паперовій обгортці. Особливо уникайте пакування солодощів в одноразові поліетиленові пакетики під час поминальних днів. Гарним варіантом є приготування домашнього печива.

   Уникайте штучних квітів для декорацій та під час поминальних днів. Надайте перевагу живим квітам та гілочкам. Пластик, особливо просочений парафіном, розкладається сотні років. 

   Завдяки декільком хитрощам ми можемо відсвяткувати Великдень без шкоди середовищу. Бажаємо вам гарного настрою, затишної атмосфери в домі.

   Зробимо Великдень екологічним разом, зменшимо негативний вплив на навколишнє середовище!