English version
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Товариство з обмеженою відповідальністю "ГУАЛА КЛОЖЕРС ТЕХНОЛОГІЯ УКРАЇНА"

ПОВІДОМЛЕННЯ

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Товариство з обмеженою відповідальністю "ГУАЛА КЛОЖЕРС ТЕХНОЛОГІЯ УКРАЇНА" (ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна»)»

Код згідно з ЄДРПОУ: 35743082

(повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ, або прізвище, ім’я та по батькові громадянина-підприємця, ідентифікаційний код громадянина-підприємця)

інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

 

 1. Інформація про суб’єкта господарювання

Юридична адреса: 40007, м .Суми, вул. Лінійна, 18. Тел:(0542) 659-187, 659-188.                                                                                      

(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса, контактний номер телефону)
                       

Фактична адреса діяльності: 40007, м .Суми, вул. Лінійна, 17 та 18. Тел:(0542) 659-187, 659-188.                                                        
                                (місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної контактний номер телефону)

 

 1. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи*
             Планована діяльність, її характеристика.

              Об’єктом планованої діяльності є продовження діяльності зі збільшенням обсягів виробництва закупорювальної продукції для різних алкогольних напоїв, мінеральної води, пива, соку, олії, вина, за рахунок збільшення завантаження технологічного обладнання за часом, з витратою ЛФМ понад 200т/рік на території існуючої Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» за адресою: 40007, м .Суми, вул. Лінійна, 17 та 18. Основною діяльністю підприємства ТОВ «Гуала Кложерс Україна» на промисловому майданчику по вул. Лінійна, 17 та 18, в м. Суми є виробництво легких металевих паковань, а саме, закупорювальної продукції для різних алкогольних напоїв, мінеральної води, пива, соку, олії, вина, тощо). Річний випуск видів коркувальної продукції Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна»: кришки свинцеві; кришки алюмінієві діаметром більше 21 мм - 3225,476 т/рік; корки, кришки, ковпачки та подібні засоби для закупорювання, з пластмас - 2954,000 т/рік. В складі допоміжного господарства передбачається встановлення двох дизельгенераторів Milantractor S.p.A. ( Mitsubishi) і Aksa 1125АР та двох наземних ємностей для зберігання дизельного пального (обсягом 10м3 та 15м3) з метою забезпечення сталого технологічного процесу основного виробництва на випадок відсутності електроенергії.
             
  Виробнича потужність Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна», яка забезпечує технологічний зв`язок, необхідний для належного функціонування різних галузей народного господарства, шляхом постачання закупорювальних виробів різної номенклатури, при забезпеченні належним чином сучасних технологічних процесів їх виготовлення. Основне та допоміжне виробництво відповідає середньому науково-технічному рівню оснащення з точки зору утворення викидів забруднюючих речовин та є сучасним устаткуванням, що забезпечує оптимально економний режим роботи, підвищує культуру виробництва, надійність безвідмовної роботи обладнання та зводить до мінімуму вплив на навколишнє середовище завдяки сучасному технологічному та пилогазоочисному устаткуванню.     
             
              Технічна альтернатива 1:    
                  Технічною альтернативою 1 передбачається з метою забезпечення сталого технологічного процесу на випадок відсутності електроенергії - два дизельгенератора Milantractor S.p.A. (Mitsubishi) потужністю 2000кВт та Aksa 1125АР потужністю 1125кВт. Для забезпечення дизельгенераторів пальним передбачено встановлення наземних ємностей для зберігання дизельного пального обсягом 10 м3 та 15м3. Допоміжне виробництво Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» має за метою забезпечення сталого технологічного процесу основного виробництва шляхом матеріально-технічного забезпечення технологічного устаткування та створенням належних умов праці виробничого персоналу.


            Технічна альтернатива 2:   
            Технічною альтернативою 1 передбачається з метою забезпечення сталого технологічного процесу на випадок відсутності електроенергії - два      дизельних генератора CUMMINS POWER C2250 D5 потужністю 2000(1600) кВт та Aksa АС-1100К потужністю 1100кВт. Для забезпечення дизельгенераторів пальним передбачено встановлення наземних ємностей для зберігання дизельного пального обсягом 10м3 та 15м3.                                                                                                            
            * Суб’єкт господарювання має право розглядати більше технічних та територіальних альтернатив.


 1. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи       
                  Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.        
   
             Планована діяльність розміщується на проммайданчику, що складається з двох ділянок, загальною площею 5.4248 га, що належить ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» (5910136300:06:024:0001 (4.0258 га) - на правах постійного користування згідно Державного Акту від 01.01.0001 ЯМ 448122 від 04.11.2011 та 5910136300:06:024:0003 (1.3990 га) - на правах постійного користування згідно НВ-5910081322019          ) за адресою: 40007, м. Суми, вулиця Лінійна 17 та 18. Кадастрові номери ділянок: 5910136300:06:024:0001 (4.0258 га) - цільове призначення земельної ділянки: під розміщення виробничої бази; категорія земель: землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення та 5910136300:06:024:0003 (1.3990 га) - цільове призначення земельної ділянки: 11.02 - Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Проммайданчик територіальної альтернативи 1, що складається з двох суміжних ділянок, розміщується у східній частині міста Суми, не відноситься до історико-культурних зон, не межує з об’єктами природньо-заповідного фонду, Смарагдової мережі, тощо.  
              Місце провадження планованої діяльності забезпечує дотримання санітарних, пожежних, екологічних вимог, наявність автомобільних шляхів, що сприяє оптимальним логістичним умовах доставки на проммайданчик необхідних матеріалів (вхідної сировини) та вивезенню готової продукції.

              Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.      
              Територіальна альтернатива 2 не розглядалась, оскільки планована діяльність ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» пов’язана технологічними і лінійними транспортними потоками з існуючим виробничим устаткуванням з виробництва закупорювальної продукції, розташованим на території ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» за адресою: 40007, м. Суми, вулиця Лінійна 17 та 18.   
   
                
              4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності        
               Метою планованої діяльності ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» є використання технічних та технологічних можливостей для збільшення сфери діяльності підприємства – виробництва закупорювальної продукції, із застосуванням сучасного ресурсозберігаючого технологічного обладнання. Вплив планованої діяльності на соціально-економічне середовище оцінюється як позитивний.

              5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо)
              Планована діяльність – продовження діяльності з виробництва легких металевих паковань, а саме, закупорювальної продукції для різних алкогольних напоїв, мінеральної води, пива, соку, олії, вина, тощо) зі збільшенням обсягів виробництва, за рахунок збільшення завантаження технологічного обладнання за часом, на території існуючої Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» за адресою: 40007, м .Суми, вул. Лінійна 17 та 18. В складі допоміжного господарства передбачається з метою забезпечення сталого технологічного процесу на випадок відсутності електроенергії встановлення двох Milantractor S.p.A. (Mitsubishi) потужністю 2000кВт та Aksa 1125АР потужністю 750кВт. Для забезпечення дизельгенераторів пальним передбачено встановлення наземних ємностей для зберігання дизельного пального обсягом 10м3 та 15м3. Річний випуск видів коркувальної продукції Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна»: кришки свинцеві; кришки алюмінієві діаметром більше 21 мм - 3225,476 т/рік; корки, кришки, ковпачки та подібні засоби для закупорювання, з пластмас - 2954,000 т/рік. Фактична витрата лакофарбових матеріалів - 620 т/рік. Продуктивність фарбувального обладнання м2/год (Q=68 м2/год). Норма витрати лакофарбувального матеріалу г/м2 (р=107 г/м2). Кількість розчинника у лакофарбовому матеріалі з урахуванням розчинника, який йде на доведення до робочої густини (70%) (П=0,7). Режим роботи – 8640 год/рік (24 годин в день, 30 днів в місяць, 12 місяців у рік). Проммайданчик Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» у своєму складі має наступні основні підрозділи: виробничий корпус №1, виробничий корпус №2, інструментальний цех, резервна котельна на рідкому паливі та підземна ємність для дизпалива 14,9м3, лабораторія вакуумної установки, адміністративний корпус, їдальня, гараж/СТЗ, майданчик для паркування автомобілів, складські приміщення, ГРП, система зовнішніх та внутрішніх пожежних гідрантів, контрольно-пропускний пункт (прохідна).

Загальна схема технологічного циклу основного виробничого процесу виготовлення коркувальної продукції, який застосовується  на проммайданчику ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» у прив`язці к основним підрозділам, полягає в додержанні наступної послідовності.

У виробничому корпусі №1 відбувається виготовлення алюмінієвого ковпачку та нанесення малюнку на нього. На дільниці лакування та фарбування гвинтового ковпачку знаходяться лінії офсетного друку. На лінії OMSO №1 є дві зони сушки та охолодження друку та дві зони сушки лаку за рахунок спалювання газу у теплогенераторах, де викиди продуктів спалювання об`єднано у один вентвикид з викидами при використанні ЛФМ. На лінії OMSO №2 є дві зони сушки та охолодження друку та дві зони сушки лаку за рахунок спалювання газу у теплогенераторах, де викиди продуктів спалювання об`єднано у один вентвикид з викидами ЛФМ. Також на дільниці встановлені три лінії офсетного друку та лакування Моntoli. Лінії Моntoli №№2,3,1 для сушки теж мають газові теплогенератори, викиди яких потрапляють у димоходи разом з викидами при використанні ЛФМ. Сім ліній офсетного друку та лакування «DGS» №№ 1-7, для генерації тепла використовують електрику, тому в атмосферу потрапляють викиди при використанні ЛФМ, при цьому викиди від ліній «DGS» №№4,5 об'єднані одне джерело. Лакування та трафаретний друк ковпачку відбувається на лінії для лакування бокової поверхні ковпачку та лінії трафаретного друку на боковій поверхні. Викиди при використанні ЛФМ від п’яти ліній лакування (№№1-5) об`єднані та організовано виводяться назовні. Викиди при використанні ЛФМ від трьох ліній лакування (№№6-8) та чотирьох ліній трафаретного друку (№№1-4) також об'єднані та організовано виводяться назовні. До цієї ж аспіраційної системи під`єднано викид при використанні ЛФМ від лінії тамподруку «Тоsh». У свою чергу, викиди від трьох ліній трафаретного друку (№№5-7) та однієї лінії лакування бокової поверхні №9 при використанні ЛФМ теж об`єднані та організовано виводяться назовні, а викиди при використанні ЛФМ від чотирьох ліній трафаретного друку (№№8,11) також об`єднані та організовано виводяться назовні. Також на дільниці встановлені три печі для сушки алюмінієвого ковпачку, які у якості генерації тепла для технологічного процесу мають теплогенератор. Викиди при використанні ЛФМ та продуктів спалювання газу надходять у атмосферу з одного димоходу. Для лакування алюмінієвого листа та нанесення малюнку, на дільниці працюють три виробничі лінії: лінія лакування алюмінієвого листа LTG 466, лінія друку (нанесення графічного малюнку), та лінія лакування і друку на алюмінієвих листах. При цьому, технологія робіт з лакування алюмінієвого листа та нанесення малюнку, з метою удосконалення та прискорення хімічних та фізичних процесів взаємодії лаку та алюмінієвої поверхні, передбачає систему допалу при високій температурі, яка забезпечується спалюванням газу у генераторі. З іншого боку, перед зоною охолодження ліній лакування та друку відбувається примусова аспірація відпрацьованої гарячої газоповітряної суміші з метою ефективного охолодження кінцевого матеріалу. Таким чином, викиди при використанні ЛФМ та продуктів спалювання газу надходять у атмосферу з кожного димоходу трьох виробничих ліній. Гаряча газоповітряна суміш потрапляє у атмосферу з 4-х вентустановок. Цифровий друк на ковпачку та металізація лакування поверхні відбувається на лінії «Тареmatic». Нанесені на обладнанні «Тареmatic» графічні зображення та лакові шари проходять процес сушки/полімерізації в ультрафіолеті. Сушильні камери обладнані двома вентиляційними системами, через які забруднюючі речовини при використанні ЛФМ надходять у атмосферу. У лабораторії друкарської підготовки встановлена проявочна установка RapiLine 95-3 лазерна фотоскладальна установка АGFА SelectSet Ауаntrа 30. Витяжки від обох установок об'єднані та виведені назовні. Також у виробничому корпусі №1 є кімната для підготовки фарби, яка обладнана витяжною вентиляцією. У кімнаті регулярно миють ємності з під фарби за допомогою етилацетату.     
          У виробничому корпусі №2 розташована дільниця термопластавтоматів (60 одиниць), що обладнана загальнообмінною вентиляцією, через яку забруднюючі речовини потрапляють у атмосферне повітря.
Також у другому корпусі є дільниця екструзії, на якій виробляють ПЕТ плівку для ковпачків та інших коркувальних засобів. Дільниця обладнана витяжною системою, через яку забруднюючі речовини потрапляють у атмосферне повітря. У виробничому корпусі №2 додатково встановлено лінії лакування OMSO №1 та OMSO №2 та лінія спрей-лакування №1. Всі ці три лінії (лінія спрей-лакування №1 та лінії OMSO №1 та OMSO №2) призначені для нанесення лакофарбового покриття на вироби (ковпачок) і організовані за аналогічною технологічною схемою. Нанесення відбувається шляхом механічного розпилення (спрей-розпилення) лакофарбового матеріалу на обертовий виріб (ковпачок) в середині фарбувальної кабіни. Випаровування розчинника лакофарбового матеріалу та надлишковий аерозоль фарби (лаку), який не покрив вироби в середині кабіни, видаляється вентиляційною системою назовні кабіни і далі через повітровід викидається в атмосферне повітря. Для очищення вентиляційного повітря від лакофарбового аерозолю кабіна обладнана гідрофільтруючим пристроєм уловлювання забруднюючих речовин, який працює за принципом «водяне дзеркало». Вентиляційний потік контактує з безперервним потоком рідини (води) з розвинутою активною поверхнею (водяне дзеркало), ця поверхня постійно оновлюється за рахунок рециркуляції води. На поверхні цього водяного потоку осаджується частина лакофарбового аерозолю. Викид в атмосферу не уловленого аерозолю та парів розчинників після контакту з гідрофільтруючим пристроєм здійснюється через вентиляційний канал, який є продовженням вентиляційної системи фарбувальної кабіни. За таким принципом організована робота всіх трьох фарбувальних кабін. Джерела викидів організовані: №31 (лінія спрей-лакування №1), №55 (лінія OMSO №1) та № 60 (лінія OMSO №2). Забруднюючі речовини, що викидаються в атмосферу, визначаються складом вихідного лакофарбового матеріалу (ЛФМ). Після нанесення покриття, вироби направляються до зони сушки. На лінії спрей-лакування №1 встановлено газовий теплогенератор, викиди якого потрапляють у димоход разом з викидами при використанні ЛФМ. Лінії OMSO №1 та №2 опалюються електрикою, забруднюючі речовини, що викидаються в атмосферу, визначаються складом ЛФМ.    
          Допоміжне виробництво Виробничої бази - має за метою забезпечення сталого технологічного процесу основного виробництва шляхом матеріально-технічного забезпечення технологічного устаткування та створенням належних умов праці  виробничого персоналу.

Теплозабезпечення: для опалення виробничих приміщень виробничого корпусу №1, на підприємстві облаштовані топочні з трьома модульними котлами Wessex МоduMax 254/762, кожний з котрих обладнаний окремою трубою, через яку продукти згоряння природного газу потрапляють у атмосферне повітря. Для опалення виробничих приміщень виробничого корпусу №2 у котельній корпусу встановлено два модулі Wessex МоduMax 220/660, кожний з яких обладнаний окремою трубою, через яку продукти згоряння природного газу потрапляють у атмосферне повітря. Для опалення виробничого приміщення інструментального цеху обладнано топочну, в якій розташовані два підлогові газові котли Богдан - 50. Кожний котел підключено до окремої труби, через яку продукти згоряння природного газу потрапляють у атмосферне повітря. Для резервної генерації тепла на підприємстві облаштовано окрему резервну котельню, яка працює на дизельному паливі. В котельні встановлені 2 котли Buderus GE615. Кожен котел має окрему димову трубу. Для забезпечення процесів газопостачання та газорозподілу призначений ГРП, обладнаний дефлектором викиду.                   
           
Інструментальний цех: відбувається обробка металу, металевих виробів, виготовлення різноманітного інструменту для забезпечення безаварійного, високопродуктивного виробництва. В приміщенні цеху обладнано зварювальний пост, та дільницю термічної обробки металу з використанням електричних печей КАNTHL та TermoLab. Зварювальний пост та дільниця термічної обробки об'єднані однією аспіраційною системою, через яку гаряче повітря від електричних печей та забруднюючі речовини, що утворюються при закалюванні металевих деталей у масляній ванні та зварюванні металів потрапляють у атмосферне повітря. Крім того, приміщення обладнано витяжною системою для видалення пилу. На відкритому повітрі біля інструментального цеху розташоване місце для газорізання металу.

Корпус №1: виробництво стисненого повітря для технологічних потреб відбувається у компресорному відділенні, дві витяжки з якого обладнано вентиляторами.

Корпус №2: механічна дільниця, яка розташована у виробничому корпусі №2 є складовою частиною інструментального цеху.

Шліфувальні верстати ЗУ12-АФ11 та Рlanomat НР обладнані окремими аспіраційними системами, через які забруднюючи речовини потрапляють у атмосферне повітря. Поряд з механічною дільницею розташовані ванни для очистки прес форм. Перша ванна ультразвукова, друга барботажна та у третій ванні відбувається фінішна чистка за допомогою 5% розчину гідроокису натрію.

Лабораторія вакуумної установки: у лабораторії вакуумної установки розташована ванна з водяним п'ятивідсотковим розчином гідрооксиду натрію, який використовують для відмивання деталей та частин устаткування дільниці металізації під вакуумом. Над ванною встановлений витяжний зонт, що є частиною аспіраційної системи, за допомогою якої пари гідроокису натрію потрапляють у атмосферне повітря.

 Їдальня: поверхня для електросмаження та електропекарське обладнання при роботі приводять до утворення забруднюючих речовин, які потрапляють у атмосферне повітря.


 1. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами

            щодо технічної альтернативи 1      
                Екологічні та інші обмеження планованої діяльності передбачені Земельним кодексом України, Водним кодексом України, Законами України «Про охорону земель», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про управління відходами», "Про тваринний світ", «Про рослинний світ», ДСП-173-96 "Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів", Наказом Мінприроди №309 від 27.06.2006 р. «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел», а також іншими нормативно-правовими актами у галузі навколишнього середовища.   
                                                                      
            щодо технічної альтернативи 2       
            Аналогічно технічній альтернативі 1.


            щодо територіальної альтернативи 1         
           
Екологічні та інші обмеження планованої діяльності передбачені Земельним кодексом України, Водним кодексом України, Законами України «Про охорону земель», «Про охорону навколишнього природного середовища», ДСП-173-96 "Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів", а також іншими нормативно-правовими актами у галузі навколишнього середовища. Планувальні обмеження – в межах земельної ділянки згідно документів на землекористування  

            щодо територіальної альтернативи 2         
            Територіальна альтернатива 2 не розглядалась.      

 1. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами щодо технічної альтернативи 1
                 Здійснення планованої діяльності передбачається на території діючого підприємства з використанням існуючих інженерних мереж: водопостачання здійснюється від централізованої системи водопостачання, водовідведення – до централізованої системи водовідведення, електропостачання від існуючих ТП. Планується використання існуючих доріг і територій з твердим покриттям, в т.ч. для відстоювання автотранспорту, дотримання правил збирання та тимчасового зберігання відходів; дотримання правил експлуатації автомобільної техніки. Топографо-геодезичні, інженерно-геологічні, гідрологічні та інші вишукування виконуються у необхідному обсязі згідно чинного законодавства. Проектні рішення в період реалізації планованої діяльності повинні забезпечувати раціональне використання земель, води, повинні бути передбачені охоронні, та захисні заходи.      

щодо технічної альтернативи 2       
           
Аналогічно технічній альтернативі 1.


            щодо територіальної альтернативи 1         
            - використання наявної транспортної інфраструктури, включаючи внутрішні і зовнішні проїзні шляхи, а також планування та озеленення території виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна»; 
            - використання існуючих зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж водопостачання, каналізації та енергопостачання.

            щодо територіальної альтернативи 2         
            Територіальна альтернатива 2 не розглядалась.      

            8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля          
            щодо технічної альтернативи 1      
           
сфери впливу – навколишнє природне і соціальне середовища. Соціальне середовище в частині персоналу, зайнятого на об’єкті планованої діяльності, а також населення, що проживає в районі розміщення об’єкта планованої діяльності. Компоненти навколишнього природнього середовища можливого впливу – повітряне, водне та ґрунтове середовища. Види можливого впливу: механічний вплив, фізичний(акустичний) вплив, хімічний вплив. Фізичний акустичний вплив відбуватиметься внаслідок роботи технологічного, вентиляційного устаткування, двигунів автотранспортної техніки, задіяної на постачанні сировини та вивезенні продукції. Механічний вплив на ґрунтове середовище не відбуватиметься, внаслідок того що підприємство не планує реконструкцію, внаслідок якої можливе порушення верхніх шарів ґрунту в процесі улаштування фундаментів, а встановлення дизельгенераторів Mitsubishi і Aksa та ємностей палива не потребує влаштування фундаментів.           
            Хімічний вплив на атмосферу, водне середовище та грунт відбуватиметься за рахунок присутності хімічних елементів у складі викидів забруднюючих речовин, стічних водах та відходах. Джерелами хімічного впливу є:         
            - технологічні процеси виробництва, а саме
джерелами потенційного впливу на повітряне середовище в частині планованої діяльності є: офсетні машини ОМСО №№1,2;офсетні машини Montoli №№1-3; офсетні машини DGS №№ 1-7; машини лакування №№ 1-9; лінія тамподруку «TOSH»; трафаретні машини №№ 1-11; печі сушки ковпачків; системи допалу парів фарби та лаку ECO-TNV №№1-3; лінія «TAPEMATIC»; лінія спрей лакування №1; лінії спрей лакування ОМСО №№1,2. В процесі діяльності технологічного обладнання та допоміжного господарства Виробничої бази ТОВ «Гуала Кложерс Технологія Україна» передбачено 67 джерел викидів: 66 – організованих (в їх числі - 4 організованих джерела викидів, передбачених при встановленні двох дизельгенераторів та двох ємностей для зберігання дизельного пального) та 1 - неорганізоване, від яких у атмосферне повітря потрапляють наступні забруднюючі речовини: натрію гідроокис (натр їдкий, сода каустична), емульсол (склад: вода-97.6%,нітpит натpію-0.2% та інш.), оксид вуглецю, вуглецю діоксид (парниковий газ), метан, метали та їх сполуки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, сполуки азоту, діоксид та інші сполуки сірки, неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), акролеїн, бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат), етилацетат, кислота оцтова, ксилол, стирол, толуол, фенол, п-~діоксибензол(гідрохінон), фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор);
            - стічні води, які утворюються за рахунок: життєдіяльності персоналу, задіяного у виробничому процесі, внаслідок чого утворюються господарсько-побутові стічні води; атмосферних опадів (дощові і талі води).
            - відходи, які утворюються за рахунок:        
            на різних стадіях основного виробництва утворюються наступні відходи (відходи алюмінію; дерев’яні піддони; використані поліетиленові мішки та плівка поліетиленова з-під сировини; залишки спіненого поліетилену; металева тара з-під фарби, лаку, розчинників; відходи рідкі водяні, які містять фарбу; папір та картон пакувальний зіпсований; матеріали обтиральні використані; брухту та відходів сплавів мідно-цинкових (латуні); сполуки натрію зіпсовані; відходи вольфрамові; обрізки хромові); у процесі поточного обслуговування технологічного обладнання утворюються наступні відходи (відходи масел гідравлічних; огарки електродів; відпрацьовані абразивні та відрізні круги; ошурка та стружка токарна металів чорних; шлам, що утворюється під час шліфування, брухт чорних металів; батарейки зіпсовані або відпрацьовані; відпрацьовані рідини мастильно-охолоджувальні); від процесу обслуговування транспортних засобів утворюються відходи (відпрацьовані акумулятори, шини, масла, фільтри та накладки гальмівні); освітлення приміщень та території підприємства здійснюється за допомогою люмінесцентних ламп та світлодіодних ламп (при цьому утворюються відпрацьовані люмінесцентні лампи та світлодіодні лампи); при прибиранні приміщень та території підприємства утворюються тверді побутові відходи; виробничі стічні води, які створюються в результаті технологічного процесу; життєдіяльності персоналу, задіяного у виробничому процесі, внаслідок чого створюються тверді побутові відходи.
           
ТОВ «ГУАЛА КЛОЖЕРС ТЕХНОЛОГІЯ УКРАЇНА» проводить інвентаризацію промислових відходів та складаються звіти за формою: №-ТП(водогосп) річна, №2-ТП (повітря) річна, 1-екологічні витрати (річна), №1-ВТ(відходи) річна, квартальний звіт про стан поводження господарської діяльності у сфері поводження з відпрацьованими мастилами(оливами) та бухгалтерська звітність на вироблену продукцію, послуги та іншу діяльність; складаються реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, ведуться журнали первинного обліку промислових відходів.     

            щодо технічної альтернативи 2      
           
Сфера, джерела і види можливого впливу на довкілля аналогічні наведеним до технічної альтернативи 1.            
           

            щодо територіальної альтернативи 1

            сфери впливу – навколишнє природне, техногенне і соціальне середовища в частині населення, що може проживати в зоні впливу об’єкта планованої діяльності. Джерела і види можливого впливу на довкілля аналогічні наведеним у технічній альтернативі 1.         
            Компоненти навколишнього середовища можливого впливу:
           
клімат і мікроклімат: об’єкт планованої діяльності не здійснюватиме викид у атмосферне повітря інертних газів. В результаті провадження планованої діяльності зміни клімату та мікроклімату в районі розміщення даного об’єкту не очікується;    
           
повітряне середовище: максимальні очікувані концентрації забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери на межі санітарно-захисної зони в межах гранично-допустимих концентрацій, встановлених для населених місць. Метеорологічні умови в місці розташування об’єкта планованої діяльності сприяють розсіюванню забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Виникнення надмірних концентрацій забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери внаслідок несприятливих метеорологічних умов не передбачається;        
            водне середовище: шкідливих впливів за умови штатної ситуації не
передбачається, виробничі стічні води, які створюються в результаті технологічного процесу передаються згідно відповідного договору організаціям, які мають право на поводження з такими відходами. Питна вода постачатиметься згідно відповідного договору;
           
земельні ресурси, ґрунтове середовище: об’єкт планованої діяльності облаштований внутрішніми шляхами для проїзду автотранспорту з твердим покриттям, які забезпечують захист ґрунтового середовища від забруднення, ємності для зберігання палива розміщуються на окремих огороджених майданчиках з твердим покриттям з метою запобігання розливу палива у разі аварійної розгерметизації ємностей, стічні води атмосферного походження відводяться існуючою системою дощової каналізації до міської каналізаційної мережі;

            поводження з відходами: небезпечні відходи згідно відповідних укладених договорів передаються організаціям, які мають право на поводження з такими відходами; тверді побутові відходи вивозяться на полігон твердих побутових відходів м. Суми;
            рослинний і тваринний світи, заповідні об’єкти, об’єкти культурної спадщини, пам’ятки археології: об’єкт планованої діяльності розміщується на території виробничого призначення, знаходиться поза межами об’єктів культурної спадщини, пам’яток археології, об’єктів природньо-заповідного фонду та територій, перспективних для заповідання. Впливу на рослинний і тваринний світ не відбуватиметься;
            навколишнє соціальне середовище (населення): максимальні очікувані рівні забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони не перевищуватимуть затверджених граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин у атмосферному повітрі, встановлених для населених пунктів. Рівень звуку на межі санітарно-захисної зони не перевищуватиме 55дБА вдень та 45 дБА вночі згідно вимог ДСП №173;

            навколишнє техногенне середовище: на житлово-цивільні, промислові об’єкти та інші елементи техногенного середовища планована діяльність не впливає, за умови дотримання передбачених обмежень та правил експлуатації; об’єкти навколишнього техногенного середовища не мають негативного впливу на запроектовану діяльність.    
 

            щодо територіальної альтернативи 2         
            Територіальна альтернатива 2 не розглядалась, тому сфера, джерела і види можливого впливу на довкілля не наводяться.         

 1. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля")
            
  Об’єкт планованої діяльності відноситься до другої категорії видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до ст.3 ч.3, Закону України « Про оцінку впливу на довкілля»:     
              п. 11.7 -
  установки для поверхневої обробки речовин, предметів або продуктів з використанням органічних розчинників, зокрема для оздоблення, друку, покриття, знежирювання, гідроізолювання, калібрування, фарбування, очищення або насичування з витратою понад 150 кілограмів на годину або понад 200 тонн на рік;           
              п. 4.2 -
  поверхневе та підземне зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки на площі 500 квадратних метрів і більше або об’ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більше.          

              10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав):
              Підстави для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля відсутні.        

             
  11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля
              Плановий обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД у відповідності ст. 6 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" №2059-VІІІ від 23 травня 2017 року.
 2. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості

Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості
            Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:          
            підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;    
            проведення громадського обговорення планованої діяльності;          
            аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;         надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;          
            врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення. 
            У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.     
            Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.          
            Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.
            На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.

           

 1. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу планованої діяльності на довкілля

Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля       
            Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.      
            Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.
            У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

           

 1. Рішення про провадження планованої діяльності

Відповідно до законодавства про провадження даної планованої діяльності буде:  
                                                Висновок з оцінки впливу на довкілля                                                             
                                 (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)
що видається

    Департаментом захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації   
                                                (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)        
 

 1. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до: уповноваженого територіального органу – Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації. Адреса: Україна, 40030, м. Суми, Майдан Незалежності, 2, email: sumy.ovd@gmail.com, тел: (0542)70-09-51, (0542)70-09-55. Контактна особа – Яценко Олена Анатоліївна.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
                   (найменування уповноваженого органу, - поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)