English version
8 вересня 2021 року відбулась фінальна конференція Проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

Конференція проходила в міському молодіжному центрі «Романтика» м.Суми, на якій були присутні представники міської влади, експерти, учасники проєкту, науковці, підсумували результати його впровадження та згадали основні моменти реалізації заходів. Потому учасники вирушили безпосередньо на об’єкти.

У рамках ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні Проекти» по місту Суми реалізовано грантовий проект Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми».

Проєктний менеджер проєкту Катерина ГАВРИЛОВА повідомила, що для участі в проєкті відібрали заклади, побудова яких нетипова для нашої кліматичної зони, та в яких показник енергоспоживання вищий за середній по місту, а тому підвищення енергоефективності було для цих шкіл надважливим.

В. о. міського голови Михайло БОНДАРЕНКО подякував партнерам за довіру, а всім, хто втілював проєкт, – за продуктивну та успішну роботу. Посадовець зазначив, що ця ініціатива дала можливість Сумам показати свою спроможність і готовність брати участь у проєктах міжнародного масштабу. А найголовніше, що завдяки заходам із термомодернізації вдасться покращити умови навчання школярів, зекономити кошти Сумської міської тергоромади на платежах за енергоносії та зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

У рамках проєкту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» в школі № 20 провели капітальний ремонт системи освітлення: встановили 1298 енергозберігаючих світильників.

Роботи з модернізації школи № 7, яка є однією з найбільших в Україні, також вже завершили: утеплили центральний корпус школи та встановили індивідуальний тепловий пункт. Подорожчання матеріалів і робіт, що відбулось у період практичної реалізації проєкту, завадило охопити термомодернізацією весь заклад, але, як зауважив Михайло Бондаренко, керівництво міста планує продовжити відповідні роботи.

Термомодернізаційні роботи в спеціалізованій школі № 9 – на фінішній прямій. У рамках проєкту в спортзалі та харчовому блоці замінили вентиляцію – це забезпечить циркуляцію свіжого повітря у цих приміщеннях. Також утеплили покрівлю, стіни та цоколь будівлі, влаштували систему відведення дощових вод, замінили всі вікна на енергоефективні. Наразі тривають роботи з утеплення покрівлі корпусу старшої школи та фарбування фасаду.

Технічний експерт проєкту Андрій УДОВИК зауважив, що термомодернізації закладів загальної середньої освіти відбувалася згідно зі стандартами Європейського Союзу та у відповідності до українського законодавства.

Ключовий експерт проєкту, лідер команди підтримки Ян ВААНДЕРС відзначив високий рівень організації процесу на місцевому рівні. Також запросив до участі в наступних проєктах.

Вартість проєкту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» становить 1635362,4 євро (70% – грант ЄС, 30% кошти бюджету громади). Очікується, що реалізовані заходи дадуть змогу зменшити кількість щорічного споживання енергії до 30% (теплової в школах № 7 та № 9 та електричної в школі № 20), що в свою чергу дозволить заощаджувати кошти бюджету Сумської міської територіальної громади. За попередніми оцінками, у результаті реалізації всього проєкту викиди СО2 зменшаться на 232,2 тон на рік, що замінює висадку 10727 дерев, які могли б поглинути таку кількість вуглекислого газу.