19-20 лютого 2018 року у місті Біла Церква відбувся тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО»
19-20 лютого 2018 року у місті Біла Церква проводився
тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО» для міст-членів Асоціації «Енергоефективні міста України» в рамках проекту «Польсько-норвезька допомога із підвищення енергоефективності в Україні». Участь в заході взяли представники управління освіти і науки Сумської міської ради та департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.
Координатор проекту від
Асоціації Польських Міст Аліція Стахов`як ознайомила учасників з основними досягненнями проекту, а саме, для
5 пілотних міст – Тернопіль, Вінниця, Житомир, Коростень та Біла Церква було організовано навчальні візити в Польщу та Норвегію. Підготовлено документацію (технічну, фінансову та юридичну) для 4 об`єктів управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, а також розроблено алгоритм впровадження енергосервісного договору з усіма необхідними документами.
Радник проекту з юридичних питань Сергій Сільченко детально розповів про правові засади реалізації енергосервісних проектів у бюджетній сфері, особливості процесу закупівлі послуг з енергосервісу та основних етапах реалізації таких контрактів і ризики, пов`язані із цим процесом. Після теоретичної частини
Сергій Сільченко запропонував практичні вправи із вирішення умовних проблемних ситуацій, що можуть виникнути в процесі впровадження енергосервісних контрактів у бюджетному секторі, а також розповів про перші практики реалізації контрактів за моделлю ЕСКО в Україні та виконану роботу у цій сфері в Білій Церкві в рамках чинного проекту.
Технічний експерт проекту Юрій Лягутко ознайомив присутніх із визначенням базового рівня споживання паливно-енергетичних ресурсів за умови якщо відсутні вузли обліку або первинні документи, що підтверджують обсяг спожитих паливно-енергетичних ресурсів або ж, у разі недотримання вимог утримання будівлі згідно з ДСТУ Б А 2.2-12:2015 «Енергетична ефективність будівель. Метод розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолодженні, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні», а наприкінці, видав практичні завдання для розрахунку та коригування базової лінії енергоспоживання, в залежності від зміни різних умов експлуатації: зміна призначення будівлі, зміна кліматичних умов, зміна різних параметрів будівлі.
Про досвід польських міст у реалізації проектів за схемою державно-приватного партнерства та пов`язані із цим можливі проблеми розповів
керівник департаменту інфраструктури міста Островєц Свєнтокшискі пан Кшиштоф Адам Ковальски.
20 лютого 2018 року, на другий день тренінгу, учасники дізналися від
експерта з технічного управління будівлями Елін Грет Будал про досвід норвезьких міст у впровадженні енерджі-перформенс-контрактів, а також відвідали об`єкти міста Біла Церква, де було здійснено заходи із підвищення енергоефективності, а також
ТОВ «БілоцерківВода», де одним з перших в Україні було реалізовано проект по моделі публічно-приватного партнерства.
Поділитись:
Дата:
26.02.2018