English version
Кутаїсі (Грузія)

Кутаї́сі — друге за розміром місто в Грузії та столиця історичної області Імеретії. Знаходиться на відстані 221 км від Тбілісі, та нараховує 185 965 мешканців (перепис 2002 р.). З 2012 року в Кутаїсі розташовані уряд та парламент Грузії.

Перші згадки в історії відносяться до IV-III ст. до н. е. З 806 — столиця Абхазького царства. До визволення Тбілісі (1122) від турків-сельджуків був резиденцією грузинських царів. З XV століття центр Імеретинського царства. В 1760-х був захоплений турками і відібраний російськими та імеретинськими військами в 1770 році. В 1810 приєднаний до Росії. З 1846 центр Кутаїської губернії.

В роки радянської влади — другий за значенням промисловий центр Грузії. Були побудовані автомобільний, тракторний, литопонний, електромеханічний та ін. заводи.

Після розпаду СРСР економіка міста, як і всієї Грузії, впала в глибоку кризу, з якої не вийшла й досі (2004).

Клімат

Клімат вологий субтропічний, відзначається сильними вітрами в весняно-осінній період. Середня температура січня +4 °C, липня +23 °C. Екстремальні значення температури: влітку +44 °C, взимку −17 °C.

Фото: Кутаїсі (Грузія)

Транспорт

Основним транспортом в Кутаїсі на цей момент (2014 рік) є маршрутки.

Також біля міста розташований міжнародний аеропорт Копітнарі, який був реконструйований та знову відкритий наприкінці 2012 р.

 

03 вересня 2018 року у приміщенні департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради відбулася зустріч першого заступника міського голови Войтенка Володимира Володимировича, директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Cумської міської ради Липової Світлани Андріївни, директора департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради Клименка Юрія Миколайовича з представниками від міста Кутаїсі (Грузія).

Діалог розпочався з презентації міста Суми під час якої гостям розповіли про його історію,  географічне та політичне становище, про молодь та людський потенціал, про  промисловість та найбільші провідні галузі та підприємства міста. Також було відзначено, що місто Суми співпрацює з  шістьма містами побратимами та значною кількістю іноземних організацій, сумісно з якими, реалізує проекти що покликані поліпшувати рівень та комфорт життя в місті.

У ході розмови піднімалися також питання реалізації сумісних проектів та більш грунтовного обговорення сфер в яких їх можливо було б реалізовувати. У завершення зустрічі було презентовано промоційний відеоролик про економічний та інвестиційний потенціал міста. В свою чергу гості подякували керівництву Сум за цікаву та змістовну зустріч і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю